SN przesłał do Komisji Europejskiej pismo o zastosowaniu się do decyzji TSUE

Do Komisji Europejskiej trafiło pismo z Sądu Najwyższego o zastosowaniu się do decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Pismo przesłała prof. Małgorzata Gersdorf, dla jednych była, dla innych wciąż obecna I Prezes Sądu Najwyższego.

Sędzia poinformowała, że do końca października w Sądzie Najwyższym stawiło się 22 sędziów, którzy wcześniej – na mocy ustawy – zostali przeniesieni w stan spoczynku. To realizacja postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych. Tyle tylko, że ta realizacja – przynajmniej formalnie – spoczywa nie tyle na samych sędziach, co na rządzie. Tutaj nic się nie zmieniło. Nowelizacji ustawy wciąż nie ma, a dyskusja na temat tego, czy nowelizować przepisy wciąż trwa. Te informacje także znalazły się w piśmie wysłanym do Komisji Europejskiej – poinformował Krzysztof Michałowski z Zespołu Prasowego Sądu Najwyższego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl