fot. pixabay.com

Słowenia podatna na tęczową propagandę

Słowenia od 31 stycznia 2023 wiedzie niechlubny prym wśród państw z dawnego bloku wschodniego. Od teraz w tym kraju można zawierać „małżeństwa” jednopłciowe oraz możliwa jest adopcja dzieci przez pary LGBT.

Słoweński Kodeks Rodzinny do tej pory zawierał definicję małżeństwa jako związek jednego mężczyzny i jednej kobiety. Teraz mowa jest już tylko o związku dwóch osób, bez wyszczególnienia płci. Jednak na tym radykalnych zmian nie koniec. Reforma objęła również zapisy dotyczące adoptowania dzieci. Prawo w Słowenii nie rozróżnia od tej pory par heteroseksualnych i homoseksualnych przy procedurze adopcyjnej, bez względu na, to w jakiego rodzaju związku one pozostają. Osoby, które do tej pory pozostawały w tzw. związkach partnerskich, będą mogły w ciągu 6 miesiącu złożyć oświadczenie o chęci zmiany statusu ich związku na małżeński.

Słowenia w ramach uczczenia zwycięstwa LGBT zdecydowała się umieścić tęczowe barwy na profilach ministerstwa pracy i rządu w mediach społecznościowych. Flaga, która reprezentuje środowiska LGBT, zawisła też na budynku resortu.

Wcześniej Trybunał Konstytucyjny nie wydał z kolei zgody na zorganizowanie referendum w sprawie legalizacji tzw. małżeństw jednopłciowych. Naczelny organ władzy sądowniczej orzekł, że organizacja referendum byłaby niezgodna z konstytucją Słowenii.

Marsz.info/opoka.org.pl

drukuj