fot. twitter.com

Śląskie: pogotowie przeciwpowodziowe w pięciu powiatach i Bielsku-Białej

W związku z opadami deszczu i wysokimi stanami wód wojewoda śląski ogłosił w piątek po południu pogotowie przeciwpowodziowe w pięciu powiatach województwa śląskiego: bielskim, bieruńsko-lędzińskim, cieszyńskim, pszczyńskim, żywieckim oraz w Bielsku-Białej.

Wojewoda Jarosław Wieczorek poinformował, że podjął taką decyzję „w związku z trwającymi opadami deszczu, wzrostem stanów rzek w zlewni Wisły oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych wód na posterunkach wodowskazowych”.

Zobowiązał też wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów z tych terenów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożenia środowiska.

Pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił też w piątek w południe w Bielsku-Białej prezydent tego miasta Jarosław Klimaszewski.

Jak przekazała PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, w ciągu ostatnich kilkunastu godzin w regionie odnotowano ponad 600 interwencji w związku z burzami i ulewami.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl