fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Siostry klaryski zapraszają na Mszę św. za pracowników telewizji

Klauzurowe siostry klaryski zapraszają wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczą w przygotowywaniu i przekazywaniu programów telewizyjnych na Mszę św. w ich intencji. Eucharystia za pracowników telewizji sprawowana będzie 11 sierpnia br., o godz. 17.00, w kościele św. Andrzeja Apostoła, przy ul. Grodzkiej 54 w Krakowie.

Papież Pius XII w 1958 roku wybrał średniowieczną zakonnicę, św. Klarę z Asyżu, na opiekunkę telewizji – medium, które powstało w XX w. „Wczesne źródła franciszkańskie” podają, że kiedy św. Klara na rok przed śmiercią leżała schorowana w łóżku i z tego powodu nie mogła uczestniczyć w Pasterce, to w nadprzyrodzonej wizji zobaczyła ludzi zebranych w kościele św. Franciszka z Asyżu i w sposób duchowy uczestniczyła we Mszy św., widząc i słysząc wszystko, co tam się działo.

„Słyszała braci radośnie śpiewających psalmy, uważała na melodie kantorów, słyszała granie instrumentów. Doznała jeszcze większego cudu, gdyż zobaczyła żłóbek Pański” – zrelacjonował franciszkański biograf br. Tomasz z Celano.

„Za łaską Chrystusa słyszałam dosłownie całe nabożeństwo, jakie było odprawiane tej nocy w kościele św. Franciszka” – wyznała św. Klara.

Kraków to jedyne miasto, gdzie są siostry klaryski i oddziały największych ogólnopolskich kanałów telewizyjnych. Msze św. za ludzi telewizji celebrowane są w klasztornym kościele klarysek od 15 lat.

Duchowe córki św. Klary z Asyżu przy Trakcie Królewskim w Krakowie są od ponad 700 lat. Więcej informacji na temat sióstr klarysek można znaleźć [tutaj].

jms/radiomaryja.pl

drukuj