Siły bezpieczeństwa Iranu zlikwidowały komórkę związaną z ISIS

Irańskie siły bezpieczeństwa zabiły we wtorek trzech bojowników związanych z tzw. Państwem Islamskim (ISIS) w mieście położonym niedaleko granicy z Irakiem – poinformował przedstawiciel lokalnych władz. Skonfiskowano broń i pasy wyładowane materiałami wybuchowymi.

Trójka bojowników została zastrzelona w domu w mieście Kermanszah w zachodnim Iranie – oświadczył gubernator Ostanu (prowincji) o tej samej nazwie Asadollah Razani, cytowany przez agencję IRNA.

Wysoki rangą członek ISIS został zabity w poniedziałek w nocy w innym mieście w tym samym ostanie podczas operacji, w której inni członkowie grupy zostali aresztowani.

800-tysięczne Kermanszah jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, znajduje się ok. 60 km od irackiej granicy. Region ten zamieszkany jest w dużej części przez wyznających sunnizm Kurdów w większości szyickim Iranie.

W czerwcu irańskie służby wywiadowcze poinformowały, że aresztowały dziesięciu bojowników ISIS i przejęły około 100 kg materiałów wybuchowych, które miały zostać użyte w samochodach pułapkach, zamachach samobójczych i innych atakach w zatłoczonych miejscach publicznych.

PAP/RIRM

drukuj