Silny tajfun uderzył w Japonię, dziesiątki tysięcy ewakuowanych

Tajfun Man-yi, uważany za jeden z najsilniejszych w tym sezonie, uderzył w poniedziałek w Japonię, przynosząc ze sobą ulewne deszcze i powodzie.

Władze nakazały ewakuację 260 tys. ludzi. Bez prądu jest około 80. tys. gospodarstw. Cyklon przemieszcza się w kierunku Tokio. Towarzyszące mu wiatry osiągają prędkość 162 kilometrów na godzinę.

Japońska Agencja Meteorologiczna podała, że tajfun przyniósł ze sobą „niespotykaną ilość opadów”, co w licznie odwiedzanym przez turystów Kioto i sąsiedztwie miasta wywołało powodzie. Telewizja NHK ukazywała turystów ewakuowanych łodziami przez służby ratownicze.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl