Siemoniak: Polska rozważa zaangażowanie w walkę z Państwem Islamskim

Polska rozważa większe zaangażowanie w konflikt z Państwem Islamskim, ale zaangażowanie militarne w tę wojnę nie wchodzi w grę – zadeklarował w środę w TVN24 wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak. 

Popieramy politycznie tę koalicję, możemy rozważać w ciągu najbliższych miesięcy różne działania – oświadczył Siemoniak.

 – Opcja militarna nie wchodzi w grę i nikt od nas jej nie oczekuje – dodał.

Przed tygodniem, po spotkaniu z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym w Waszyngtonie, szef MSZ Grzegorz Schetyna powiedział, że Polska chce udzielić większego niż dotychczas wsparcia koalicji walczącej z dżihadystami z organizacji Państwo Islamskie (IS). Zastrzegł jednocześnie, że konkretne decyzje w sprawie tego, jakie to będzie wsparcie, zostaną ogłoszone dopiero w lutym na posiedzeniu ministrów obrony krajów NATO w Brukseli.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl