fot. PAP/Tomasz Gzell

Senat przyjął nowelizację Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

Senat wraz z poprawkami przyjął nowelizację Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Uchwałę w tej sprawie podjęto jednogłośnie – poparły ją 93 osoby. Teraz tzw. ustawą Kamilka ponownie zajmie się Sejm.

Przepisy przygotowane przez polityków Suwerennej Polski mają wzmocnić ochronę dzieci w naszym kraju – przekonywał o tym w środę w Senacie wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski.

– Wszystkie rozwiązania, które zaproponowaliśmy, układają się w pewną logiczną, kompleksową całość o charakterze systemowym. Na pewno przyczynią się do tego, że pozycja dziecka w wymiarze sprawiedliwości w systemie prawnym ulegnie wzmocnieniu i bezpieczeństwu dzieci – zaznaczył Marcin Romanowski.

Nowelizacja zakłada m.in. wdrożenie w różnych instytucjach standardów ochrony dzieci oraz wprowadzenie kwestionariusza oceny ryzyka dla służb.

https://twitter.com/PolskiSenat/status/1684484234063269888

Wprowadza też obowiązek szkolenia dla sędziów z komunikacji z dzieckiem oraz wprowadza reprezentanta praw dziecka w toku całego postępowania. Senatorowie wnieśli do nowelizacji ustawy kilkanaście poprawek, które mają charakter doprecyzowujący.

Zmiany  nowelizujące Kodeks rodzinny powstały m.in. w reakcji na tragiczną śmierć 8-letniego Kamila z Częstochowy. Przepisy zyskały poparcie 23 instytucji i organizacji pozarządowych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl