fot. PAP/Tomasz Gzell

Senat przedstawił swoich kandydatów do Rady Polityki Pieniężnej. Głosowanie odbędzie się na najbliższym posiedzeniu Senatu

Kandydatami opozycji do Rady Polityki Pieniężnej są: były wiceminister finansów w czasach PO oraz obecny doradca ekonomiczny w Senacie dr Ludwik Kotecki, dr hab. Przemysław Litwiniuk ze szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, związany z PSL-em, a także dr Joanna Tyrowicz z Uniwersytetu Warszawskiego.

Kandydaci zostali zgłoszeni przez opozycyjną większość w Senacie. Zostali wybrani w drodze porozumienia PSL, KO oraz partii Szymona Hołowni Polska 2050.

– Cieszymy się, że tym wyborem pokazujemy, że opozycja w Senacie (łącznie z kołem senatorów niezależnych) jest w stanie współpracować i się porozumieć nawet w bardzo trudnych projektach – ocenił Marcin Bosacki, senator KO.

Głosowanie nad wyborem kandydatów do Rady Polityki Pieniężnej odbędzie się na najbliższym planowanym posiedzeniu Senatu, czyli za 3 tygodnie. Opozycja od dłuższego czasu oskarża prezesa NBP prof. Adama Glapińskiego i Radę Polityki Pieniężnej o nieracjonalną politykę monetarną. Obarcza winą za wysoką inflację, na którą – jej zdaniem – Rada Polityki Pieniężnej długo nie reagowała. Wcześniej wśród możliwych kandydatów opozycji do Rady padały m.in. nazwiska byłego ministra PO Jacka Rostowskiego oraz byłej szefowej NBP Hanny Gronkiewicz-Waltz.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl