fot. PAP/Tomasz Gzell

Sejmowa komisja w poniedziałek zaopiniuje wniosek o wotum nieufności wobec min. Z. Ziobry

W poniedziałek Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zbierze się, by opiniować wniosek opozycji o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i  prokuratora generalnego Zbigniew Ziobry. Poinformował o tym jej przewodniczący, poseł Marek Ast.

 

 

Opozycja podnosi, że dymisja ministra Zbigniewa Ziobry ułatwi pozyskanie środków z KPO.

 

– To jest zdanie opozycji. My uważamy z jednej strony, że mamy te pierwsze decyzje KE, które jednoznacznie zatwierdzają KPO, a z drugiej strony coraz więcej kamieni milowych jest zrealizowanych, więc jestem przekonany, że w trakcie nadchodzącego roku te środki będą spływałymówił na antenie Polskiego Radia Marek Ast, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Komisji, która będzie rozpatrywać – nie pierwszy już – wniosek opozycji o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości.

 

– Każdorazowo broniliśmy i na komisji, i na sali sejmowej ministra Ziobrę. Ponieważ nie pojawiają się żadne nowe argumenty za odwołaniem Zbigniewa Ziobry, są to powtarzane cały czas i odgrzewane kotletyzaznaczył Marek Ast.

 

Tej obrony nie zabraknie i teraz. Deklarował to już premier Mateusz Morawiecki.

 

– Tym bardziej my jako członkowie klubu zagłosujemy przeciwko wotum nieufnościwskazał w Polskim Radiu przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka w sprawie ministra Ziobry zbierze się w poniedziałek.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl