fot. PAP

Sejmowa komisja o sprawozdaniu z działalności KRRiT

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu rozpatruje sprawozdaniem KRRiT z działalności w ubiegłym roku. Trwa posiedzenie w tej sprawie.

Poseł Barbara Kruk, była szefowa krajowej rady a obecnie członek sejmowej komisji, mówiła jeszcze przed wejściem na obrady, że KRRiT niewystarczająco realizowała swoje zadania w 2013 roku.

– Widzę tu wiele zaniechań, a najlepszym dowodem na to, jest fakt, że nadal na rynku mediów elektronicznych mamy te same problemy, które mieliśmy rok temu: niezakończona cyfryzacja telewizji naziemnej (a niezakończona, bo przecież jest niepełny kształt rynku i mamy jeszcze decyzję co do pozostałych multipleksów), nie ma strategii cyfryzacji. Co istotne, część widzów została odcięta od możliwości oglądania naziemnej telewizji cyfrowej, ponieważ nie ma pełnego zasięgu. Będziemy więc za tym, żeby nie przyjmować tego sprawozdania – stwierdza poseł Barbara Kruk.

Wczoraj nad sprawozdaniem z działalności Krajowej Rady debatowała senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu. Szef KRRiT, Jan Dworak wskazywał m.in., że cyfryzacja spowodowała spore zmiany na rynku.

Po uruchomieniu multipleksów przewagę straciły: program pierwszy i drugi telewizji publicznej, TVN i Polsat.

Dworak zapowiedział, że jesienią zostaną przeprowadzone badania nad oglądalnością wszystkich kanałów dostępnych na cyfrowych multipleksach.

RIRM

drukuj