Sejm zakończył posiedzenie

Sejm przyjął sprawozdania prezesa IPN Łukasza Kamińskiego za lata 2009-2011.

Odrzucił natomiast zgłoszony przez SLD projekt zakładający likwidację Instytutu oraz zaprzestanie prowadzonej przez Instytut lustracji.

 

         Posłowie wyrazili zgodę na ratyfikację przez prezydenta Bronisława Komorowskiego traktatu w sprawie przystąpienia Chorwacji do UE. Wcześniej Sejm odrzucił projekt uchwały PiS, który przewidywał, że ratyfikacja traktatu akcesyjnego odbędzie się większością 2/3 głosów.

Kluby PiS i SP nie wykluczają teraz skargi do TK w sprawie trybu ratyfikacji.

 

Sejm znowelizował ustawę o świadczeniach rodzinnych. Od 2013 r. tzw. becikowe przysługiwać będzie jedynie rodzinom o miesięcznych dochodach nieprzekraczających 1922 zł na osobę. Będzie ono jednak wynosić 1200 zł, a nie 1000 zł jak obecnie.

 

Posłowie odrzucili w pierwszym czytaniu poselski projekt noweli Prawa geologicznego i

górniczego, zakładający utworzenie Polskiej Służby Geologicznej.

Wniosek o odrzucenie projektu złożyli posłowie PO.

 

Politycy poparli większość poprawek Senatu do noweli Prawa prasowego. Nowelizacja ustanawia sprostowania jedyną formą reakcji na publikacje prasowe.

 

         Sejm rozpoczął prace nad projektem noweli ustawy o zbiórkach publicznych, przygotowanym przez Solidarną Polskę. Nowela na umożliwić prowadzenie zbiórek na rzecz osób potrzebujących przez osoby im najbliższe. Odrzucenia projektu chce tylko klub PO.

 

Parlamentarzyści pracują także nad projektem nowelizacji Kodeksu karnego, która przewiduje karę do 3 lat więzienia za głoszenie nieprawdy na temat aktów ludobójstwa.

PO i RP chcą odrzucenia projektu przygotowanego przez Solidarną Polskę.

 

        

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl