fot. PAP/Tomasz Gzell

Sejm upamiętnił Jarosława Marka Rymkiewicza

Sejm przyjął w środę przez aklamację uchwałę upamiętniającą Jarosława Marka Rymkiewicza. „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pragnie podkreślić znaczenie dorobku literackiego Jarosława Marka Rymkiewicza oraz składa cześć Jego pamięci” – podkreślono w uchwale.

Przypomniano, że poeta, eseista, krytyk i dramaturg Jarosław Marek Rymkiewicz zmarł 3 lutego w wieku 86 lat.

W uchwale zaznaczono, że Rymkiewicz był autorem kilkunastu tomów poetyckich i laureatem wielu istotnych nagród literackich, w tym Nagrody Literackiej Nike przyznanej w 2003 r. za tom wierszy „Zachód słońca w Milanówku”.

Podkreślono, że Rymkiewicz był znawcą Adama Mickiewicza oraz autorem encyklopedii poświęconych Bolesławowi Leśmianowi i Juliuszowi Słowackiemu.

„Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pragnie podkreślić znaczenie dorobku literackiego Jarosława Marka Rymkiewicza oraz składa cześć Jego pamięci” – podsumowano.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl