fot. PAP/Marcin Bielecki

Sejm nie zajmie się w najbliższym czasie projektem ws. braku możliwości odmowy przyjęcia mandatu

Sejm – mimo wcześniejszych zapowiedzi Krzysztofa Sobolewskiego – nie zajmie się na razie projektem, który przewidywał brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu. Pojawiła się autopoprawka. Prace zostały odłożone na luty – poinformowała marszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

Projekt o mandatach podzielił obóz władzy. Wsparły go Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska. Wątpliwości zgłaszało Porozumienie Jarosława Gowina. Wicepremier przekonywał, że projekt nie był elementem uzgodnień w ramach umowy koalicyjnej. Jest projektem poselskim, nie rządowym, przez co w ocenie Jarosława Gowina Porozumienie może samodzielnie podjąć decyzję, czy zagłosuje „za” czy „przeciw”. Większym optymistą był Krzysztof Sobolewski z Prawa i Sprawiedliwości, który uznał, że projektem Sejm zajmie się na rozpoczętym dziś posiedzeniu.

– Na pewno nie zajmiemy się projektem na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu. Najprawdopodobniej Sejm zajmie się projektem na posiedzeniu w terminie 24-25 lutego. Do projektu wpłynęła też autopoprawka – powiedziała marszałek Elżbieta Witek.

Projekt zgłoszony do Sejmu przewiduje brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu. Daje za to możliwość zaskarżenia go do sądu.

 

TV Trwam News

drukuj