fot. PAP/Radek Pietruszka

Sejm nie zajął się uchwałą o uznaniu Rosji za państwo sponsorujące terroryzm po sprzeciwie posła G. Brauna

Sejm nie zajął się w środę projektami uchwał dotyczących uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm oraz w sprawie upamiętnienia Wielkiego Głodu, po tym jak sprzeciw zgłosił poseł Konfederacji, Grzegorz Braun. Po godz. 21.00 obrady zostały przerwane do czwartku do godz. 09.00.

Sejm przerwał obrady w środę po godz. 21.00, po rozpatrzeniu projektu uchwały ws. zmian regulaminu Sejmu.

Po zakończeniu dyskusji nad projektem zmian w regulaminie Sejmu posłowie mieli zająć się projektem uchwały dotyczącym uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm, a później projektem uchwały w sprawie 90. rocznicy Wielkiego Głodu w Ukrainie.

Prowadząca obrady wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawiła propozycję, wedle której sprawozdania odpowiednich komisji na temat obu projektów uchwał miałyby zostać uzupełnione o 3-minutowe oświadczeń klubów i kół poselskich.

Sprzeciw w tej sprawie wyraził Grzegorz Braun. W odpowiedzi Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że głosowanie nad sprzeciwem posła Konfederacji odbędzie się w bloku głosowań w czwartek. Po tym wicemarszałek Sejmu ogłosiła przerwę w obradach do godz. 09.00 rano w czwartek.

Po wysłuchaniu oświadczeń poselskich obrady zostały przerwane.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl