fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Sejm przyjął tzw. tarczę branżową; więcej branż zostanie objętych pomocą

Więcej branż poszkodowanych przez pandemię zostanie objętych rządową pomocą. Wczoraj Sejm przyjął tzw. tarczę branżową. Uwzględnił w niej niektóre poprawki Senatu. Teraz projekt trafi do podpisu prezydenta.

Posłowie odrzucili większość z ponad 450 poprawek Senatu, tłumacząc to zbyt dużym obciążeniem budżetu. Ostatecznie rządowa pomoc COVID-owa trafi do około 40 branż.

Wsparciem zostaną objęte dodatkowo firmy działające w cateringu, transporcie, kulturze czy handlu. To m.in.: przewoźnicy autokarowi, sprzedawcy obuwia i wyrobów skórzanych w wyspecjalizowanych sklepach oraz sprzedawcy wyrobów medycznych, w tym ortopedycznych.

Narzędzia pomocowe, jakie zaproponowano w ustawie, to zwolnienia z ZUS, świadczenia postojowe w wysokości około 2 tys. zł, tzw. małe dotacje w wysokości 5 tys. zł czy dofinansowanie miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w kwocie 2 tysięcy złotych.

Wiceminister w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, Marek Niedużak, szacuje, że po rozszerzeniu tarczy jej miesięczny koszt wyniesie ponad 4 mld zł. Teraz nowelizacja trafi do podpisu prezydenta.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl