fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Sejm: Konferencja poświęcona odpowiedzialności parlamentarzystów i władzy za trzeźwość narodu

W Sejmie odbędzie się dziś konferencja pt. „Odpowiedzialność parlamentarzystów i władzy za trzeźwość Narodu. Wdrażanie Narodowego Programu Trzeźwości”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Sali Kolumnowej.

Wśród zaproszonych gości będzie m.in. przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz minister rodziny Elżbieta Rafalska. Wydarzenie organizuje Parlamentarny Zespół ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień oraz zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości. Jego przewodniczący, ks. bp Tadeusz Bronakowski, zaznaczył, że w walce z problemem nadużywania alkoholu potrzeba odważnych decyzji rządzących.

Chodzi o likwidację reklamy alkoholu. Mamy 2,5 tys. godziny reklamy alkoholu w naszej ojczyźnie, co jest ogromnym skandalem, bo alkohol nie jest żadną witaminą. To jest substancja psychoaktywna. Jest tak groźna, bo sprzedawana jest legalnie. Następnym obszarem jest zatroszczenie się o to, aby zmniejszyć liczbę punktów dostępności alkoholu. 4-krotnie przekroczona jest liczba punktów sprzedaży w Polsce, według standardów Światowej Organizacji Zdrowia. To jest zatrważająca statystyka. Jeśli chodzi o dostępność ekonomiczną, to alkohol w Polsce jest bardzo tani. To ma ogromny wpływ na ilość spożywanego alkoholu – powiedział ks. bp Bronakowski.

Narodowy Program Trzeźwości został ogłoszony w lutym ub.r. Ma on m.in. przyczynić się do zmniejszenia spożycia alkoholu oraz skali upijania się. W ramach programu realizowane są m.in. kampanie społeczne i edukacyjne. Angażują się w nie instytucje kościelne, państwowe i samorządowe.

Patronat honorowy nad dzisiejszą konferencją objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz ks. bp Tadeusz Bronakowski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl