Sejm: komisja obrony rozpatrzy dziś wniosek o odwołanie szefa MON

Sejmowa Komisja Obrony rozpatrzy dziś wniosek o wotum nieufności dla ministra Antoniego Macierewicza. Politycy Platformy Obywatelskiej już po raz drugi chcą odwołać szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, który odkąd przejął resort obrony, jest krytykowany ze strony opozycji.

W ocenie parlamentarzystów PO, szef MON realizuje plan systematycznego niszczenia armii, a jego działania zagrażają bezpieczeństwu Polski.

Poseł Wojciech Skurkiewicz, wiceprzewodniczący sejmowej komisji obrony zwraca uwagę, że PO składa wnioski o odwołanie ministra obrony w momentach, gdy podejmowane są kluczowe decyzje dotyczące obronności naszego kraju.

– Proszę zauważyć, ten pierwszy wniosek o odwołanie ministra Macierewicza, kiedy się odbywał? Tuż przed szczytem NATO w Warszawie. Szczytem NATO, o który tak mocno zabiegaliśmy, a którego Platforma praktycznie do końca swoich rządów nie była w stanie przygotować. Nawet nie była w stanie zabukować terminu na Stadionie Narodowym, czyli miejsca, gdzie to wydarzenie miało się odbywać.  Teraz mamy kolejny rok, kolejne ważne decyzje, kolejne ważne kwestie związane z budowaniem obronności naszego kraju, potencjału obronnego i naszego wizerunku wśród państw sojuszniczych NATO – i mamy kolejny wniosek o odwołanie ministra obrony narodowej. Dla mnie to jest sytuacja zupełnie irracjonalna, wręcz taka narodowa dywersja ze strony PO – komentuje poseł PiS.

Sejm zagłosuje nad wnioskiem na kolejnym posiedzeniu, rozpoczynającym się 24 maja.

Do zatwierdzenia wniosku o wotum nieufności potrzebna jest większość  głosów ustawowej liczby posłów – musi więc opowiedzieć się za tym minimum 231 głosujących.

RIRM

drukuj