Sejm: głosowanie nad wnioskiem o odrzucenie projektu ustawy o KAS

Sejm ma dziś zagłosować nad wnioskiem opozycji o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

Wniosek złożyli przedstawiciele PO, Nowoczesnej i PSL. Zdaniem opozycji, powstanie Krajowej Administracji Skarbowej spowoduje chaos i zwolnienia celników.

Prawo i Sprawiedliwość przekonuje, że powołanie tej instytucji pomoże w walce z oszustwami i uszczelni system podatkowy. 

Poseł PiS-u Jacek Sasin mówi, że wniosek opozycji najpewniej zostanie odrzucony.

Klub PiS zamierza głosować za odrzuceniem tego wniosku, o odrzucenie tego projektu w pierwszym czytaniu. Chcemy doprowadzić do tego, że te projekty będą szybko procedowane w parlamencie. W momencie, kiedy to głosowanie przebiegnie według takiego scenariusza, o jakim powiedziałem, oba projekty trafią do sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Będę rekomendował komisji powołanie specjalnej, nadzwyczajnej podkomisji, która zajmie się pracami nad tym projektem. Będę również prosił posłów o to, aby te prace przebiegały w sposób szybki i sprawny – zaznacza poseł PiS.

Krajowa Administracja Skarbowa ma skonsolidować obecną Służbę Celną i skarbową oraz urzędy kontroli skarbowej.

Zdaniem autorów projektu, celem regulacji nie jest likwidacja Służby Celnej, czego obawiają się celnicy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl