fot. PAP/Tomasz Gzell

Ścieki z Warszawy jeszcze przez co najmniej miesiąc będą trafiać do Wisły

Ścieki z Warszawy jeszcze przez co najmniej miesiąc będą trafiać do Wisły. Aby przyspieszyć pracę, Wody Polskie przekazały miastu za darmo rury i osprzęt warte 12 milionów złotych.

Budowa mostu pontonowego przez wojsko rozpocznie się we wtorek. Będzie gotowy na czwartek. Stołeczny ratusz wybrał z kolei wykonawcę tymczasowego rurociągu. Miasto wykorzysta do budowy rury, które za darmo przekażą Wody Polskie. Zgodził się na to minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

– W związku z potrzebą ratowania Wisły i tego, aby nie doszło do tak dużego zanieczyszczenia, wszystkie procedury zostały skrócone. Nawet rurociągi, którymi dysponują Wody Polskie, zostały przekazane w sposób bezprzetargowy, czyli za darmo. Trafiły do miasta tylko po to, aby jak najszybciej zablokowały ten niekontrolowany wyciek – mówił Marek Gróbarczyk.

Stołeczny ratusz przewiduje, że budowa całej konstrukcji ma zająć od czterech do pięciu tygodni. Cały czas trwa kontrola jakości wody w Wiśle. Fala ścieków dociera już na Pomorze i wkrótce wpadnie do morza.

– Każdy dzień to jest bezwzględnie negatywny wpływ na środowisko – zaznaczył minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Oględzin miejsca awarii dokonali prokuratorzy, policjanci i biegli. Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura regionalna w Warszawie. W ostatnich dniach funkcjonariusze policji przeszukali urząd miasta oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, gdzie zabezpieczyli dokumentację dotyczącą „Czajki”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl