fot. PAP

Sasin wzywa Gronkiewicz-Waltz do wyjaśnień ws. kamienicy

Jacek Sasin, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, zaapelował do Hanny Gronkiewicz-Waltz o wyjaśnienia ws. zreprywatyzowanej warszawskiej kamienicy odziedziczonej w części przez jej męża.

Podczas sobotniej debaty przed II turą wyborów w Warszawie, Gronkiewicz-Waltz przekazała mu teczkę z dokumentami, które miały wyjaśniać wszystkie wątpliwości dotyczące kamienicy. Jednak, jak wskazuje polityk, nie był to komplet, ale wybrane siedem dokumentów, które „potwierdzają jej wersję”.

– Muszę powiedzieć, że jestem osobiście niezwykle rozczarowany zawartością tej teczki, bo w tej teczce – wynika po naszej analizie – brakuje kluczowych dokumentów w tej sprawie. Te czołowe dokumenty to przede wszystkim tytuł wykonawczy wydany przez sąd rejonowy dla Warszawy Mokotowa Wydział Ksiąg Wieczystych 26 lipca 1948 roku, który unieważnia akt sprzedaży tej kamienicy na rzecz pana Kępskiego (czyli tego, który był spadkodawcą w stosunku do rodziny bliskich pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz) i nakazuje wykreślić wpisy o jego prawie własności z księgi wieczystej. Dokument zupełnie nowy, z 16 marca 2012 roku, będący decyzją ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej – powiedział poseł Jacek Sasin, kandydat na prezydenta Warszawy.

Polityk chce, aby Hanna Gronkiewicz Waltz odniosła się w „poważny sposób” do sprawy jeszcze przed niedzielą, czyli przed II turą wyborów na prezydenta stolicy.

Przypomnijmy, chodzi o sprawę kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Z informacji tygodnika „wSieci” wynika, że budynek, do którego część praw odziedziczył mąż prezydent stolicy Andrzej Waltz, została zreprywatyzowana na podstawie sfałszowanych dokumentów. Co więcej, prawowici spadkobiercy  najprawdopodobniej wciąż żyją.

RIRM

drukuj