fot. PAP/EPA

Polska na skraju wyżu

Jak informuje IMGW, Europę środkowo i południowo wschodnią oraz wschodnią obejmować będzie wyż, na pozostałym obszarze dominować będą układy niskiego ciśnienia.

Polska będzie na skraju wyżu z centrum nad Rosją. Na wschodzie kraju zaznaczał się będzie rozmywający się front okluzji. Front będzie oddzielać polarno-morską masę powietrza na zachodzie od znajdującego się na krańcach wschodnich powietrza polarno kontynentalnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie wolno spadać.

W środę w zachodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, we wschodniej całkowite z przejaśnieniami. Do godzin południowych miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 m. Na wschodzie i w Karpatach słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, na wschodzie lokalnie możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź. Temp. maks. od -1 st., 0 st. na wschodzie do 4 st., 5 st. na zachodzie, w centrum około 4 st., a nad morzem około 6 st. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy ze środy na czwartek w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, we wschodniej całkowite z przejaśnieniami. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na wschodzie lokalnie słabe opady śniegu możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź. Temp. min. od -4 st. do -1 st., mroźniej jedynie na wschodzie i w kotlinach karpackich, od -6 st. do -3 st. Nad morzem około 0 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W środę w zachodniej połowie kraju, w Małopolsce i na Podkarpaciu zachmurzenie umiarkowane i duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, słabe opady śniegu możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź. Rano gdzieniegdzie, zwłaszcza w kotlinach górskich mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. maks. od -3 st., -2 st. na wschodzie do 2 st., 4 st. na zachodzie i nad morzem, w centrum około 0 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 3 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temp. min. -2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie duże. Okresami możliwy słaby śnieg. Temp. maks. 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP

drukuj