J. Saryusz-Wolski: Obywatele powinni wziąć udział w wyborach do PE, aby wytyczyć dobrą drogę dla Polski

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego są szczególne; obywatele powinni wziąć w nich udział, aby wytyczyć dobrą drogę dla Polski powiedział przed rozpoczęciem objazdu PiSbusem po Warszawie europoseł Jacek SaryuszWolski.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do PE z okręgu warszawskiego – eurodeputowani Jacek Saryusz-Wolski i Ryszard Czarnecki – objeżdżają dziś swój okręg. Podczas spotkań z jego mieszkańcami chcą przekonywać ich do udziału w wyborach.

Jacek Saryusz-Wolski powiedział, że Polska chce równego traktowania w Unii Europejskiej oraz by jej interesy były w niej reprezentowane i respektowane; dlatego udział w wyborach jest tak ważny.

UE jest dzisiaj nękana kilkoma kryzysami i wymaga naprawy, dlatego po pierwsze, należy iść do UE bronić tych praw. Tak ważny jest udział w tych wyborach. Po drugie, ważne jest również, aby wszyscy innych przekonywali do tego, że pójście do wyborów jest szalenie ważne. Po trzecie wreszcie, stawką jest to, jaką pozycję polskie sprawy zajmą na najbliższe pięć lat – podkreślił Jacek Saryusz-Wolski.

Europoseł Ryszard Czarnecki, który jest ,,dwójką” w okręgu warszawskim, mówił jakich praw w UE chcą bronić kandydaci PiS-u.

Wskazał, że nie zgadzają się oni na wprowadzenie euro, postulują, aby towary sprzedawane we Wspólnocie, były takiej samej jakości we wszystkich państwach oraz sprzeciwiają się nielegalnej imigracji. Jak mówił, będą też m.in. sprzeciwiać się seksualizacji dzieci i adopcji ich przez pary homoseksualne.

RIRM

drukuj