Sąd zebrał się w sprawie kradzieży obrazu „Gęsiarka”

Warszawski Sąd Okręgowy zebrał się w czwartek na pierwszej rozprawie w procesie Jarosława G., oskarżonego o kradzież obrazu „Gęsiarka” z Kancelarii Prezydenta RP.

Byłemu kelnerowi w Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta RP, grozi do 10 lat więzienia. Oskarżony stawił się w czwartek w sądzie.

Prokurator odczytał akt oskarżenia; oskarżony w śledztwie nie przyznał się do kradzieży, wyjaśniając, że kupił obraz przypadkowo i wstawił do lombardu.

Śledztwo w sprawie kradzieży XIX-wiecznego obrazu Romana Kochanowskiego wszczęto na podstawie zawiadomienia Kancelarii Prezydenta z października 2015 r. Brak obrazu – i zaginięcie innych przedmiotów – stwierdzono w trakcie audytu po przejęciu urzędu prezydenta przez Andrzeja Dudę.

Obraz został odnaleziony w jednym z warszawskich domów aukcyjnych, gdzie wystawiono go na sprzedaż w czerwcu 2015 r. W czerwcu 2016 r. podano, że obraz powrócił do Pałacu Prezydenckiego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl