fot. PAP/Paweł Supernak

S. Żaryn o minach-pułapkach ukrytych w zabawkach: To kolejna rosyjska zbrodnia wojenna

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia min-pułapek, które rosyjscy agresorzy montują na Ukrainie. Śmiercionośne ładunki, które sfotografowano, zostały ukryte m.in. w lalce przypominającej niemowlę, w grającej zabawce, w samochodziku z klocków. Zdaniem Stanisława Żaryna to kolejna rosyjska zbrodnia wojenna.

„Takie pułapki były znajdowane w zabawkach, lodówkach, w pianinie, w parkach, łóżkach – wszędzie tam, gdzie można ukryć śmiercionośne ładunki wybuchowe” – napisał na Twitterze zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Podkreślił, że Rosja to państwo terrorystyczne.

„Zdjęcia z Ukrainy pokazują, że Rosjanie celowo podkładają granaty i budują miny-pułapki, by dokonywać masakry cywilów na Ukrainie” – stwierdził Żaryn.

Jego zdaniem takie działania mają na celu atakowanie ludności cywilnej i terroryzowanie społeczeństwa.

„To kolejna rosyjska zbrodnia wojenna” – podkreślił zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

Na swoim profilu udostępnił też spot ukraińskiej kampanii społecznej, która ostrzega i instruuje, jak się zachować po znalezieniu min-pułapek. Według tego przekazu, rosyjscy agresorzy masowo montują je na zajmowanych terenach Ukrainy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl