fot. PAP/Mateusz Marek

S. Żaryn: Nie należy spodziewać się zakończenia wojny na Ukrainie w najbliższych miesiącach

Sugerowanie, że Ukraina już przegrała, albo wręcz przeciwnie – ogłaszanie jej zwycięstwa – to działania szkodliwe – ocenił Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP. Dodał, że nie należy spodziewać się zakończenia walk na Ukrainie w najbliższych miesiącach.

„W ostatnich dniach, w mediach, można spotkać opinie, które sugerują, że losy rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie są przesądzone. Część opinii sugeruje już zwycięstwo jednej lub drugiej strony. Takie działania są szkodliwe” – napisał w niedzielę na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

W serii wpisów Stanisław Żaryn przekazał, że takie opinie mogą mieć negatywne skutki.

„Aktualna sytuacja na froncie oraz analizy dotyczące przebiegu działań wojennych wskazują, że nie należy spodziewać się zakończenia walk w najbliższych miesiącach” – wskazał Stanisław Żaryn.

„Rosyjscy agresorzy będą próbowali w najbliższym czasie przeprowadzić ofensywę, a broniąca się Ukraina – kontrofensywę. Nie należy jednak zakładać, że doprowadzi to do istotnego przełamania na froncie. Wojna będzie trwała” – poinformował pełnomocnik rządu.

W jego ocenie Rosja nadal będzie próbowała pokonać i zająć całą Ukrainę.

„Ukraina będzie się bronić, a kluczowe dla jej działań będzie utrzymanie potencjału obronnego swoich wojsk, wsparcie Zachodu i współdziałanie społeczności międzynarodowej na rzecz ograniczenia rosyjskich możliwości finansowania wojny” – podał na Twitterze Stanisław Żaryn.

„Sugerowanie, że Ukraina już przegrała, albo ogłaszanie jej zwycięstwa to działania szkodliwe, które mogą prowadzić do groźnych następstw i mieć szkodliwe skutki” – podkreślił.

Zauważył, że sugestie, iż losy wojny są już przesądzone, mogą prowadzić m.in. do zatrzymania pomocy dla Ukrainy, osłabienia gotowości Ukraińców oraz presji na rzecz dogadania się z Rosją.

„Rosyjska wojna przeciwko Ukrainie będzie kontynuowana. Utrzymywane musi być również wsparcie dla Ukrainy. Głosy, które mogą skutkować osłabianiem wsparcia dla Ukrainy, są niebezpieczne” – oznajmił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

PAP

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl