S. Tyszka: Chcemy zaproponować przyjęcie najprostszej deklaracji VAT w Europie

Kukiz’15 proponuje wprowadzenie najprostszej w Unii Europejskiej deklaracji VAT zawierającej sześć rubryk. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka zapowiedział, że projekt w tej sprawie ugrupowanie przedstawi wicepremierowi, ministrowi rozwoju i finansów Mateuszowi Morawieckiemu.

Przyjęcie proponowanej przez nas deklaracji VAT uprości życie obywatelom – podkreślił na konferencji prasowej wicemarszałek Stanisław Tyszka.

– Chcemy zaproponować przyjęcie przez Polskę najprostszej deklaracji VAT-owskiej w Europie. W tej chwili deklaracje VAT-owskie zawierają około sześćdziesięciu rubryk, pól, które przedsiębiorca, co miesiąc czy co kwartał musi wypełnić. Nie ma to uzasadnienia na gruncie dyrektywy europejskiej o VAT. Pokazuje to sytuacja w Wielkiej Brytanii czy Irlandii, do której Polacy emigrują. Tam deklaracje są krótkie, proste, zawierają 8-9 pól. My przygotowaliśmy projekt deklaracji, która zawiera tylko sześć rubryk, co przyczyni się do zdecydowanego uproszczenia życia obywateli – zaznaczył Stanisław Tyszka.

Stanisław Tyszka przytoczył też dane Banku Światowego dotyczące czasu, jaki przedsiębiorcy muszą poświecić na rozliczanie podatku VAT.

W Polsce – jak mówił polityk – jest to ok. 100 godz., a w państwach z przyjaznymi obywatelom systemami podatkowymi ok. 25 godz.

Zdaniem Kukiz’15 wprowadzenie zmian w deklaracjach podatkowych spowoduje, że nasz kraj stanie się pod tym względem konkurencyjny w Europie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl