S. Ławrow: Dialog z Polską możliwy przy wzajemnym uwzględnianiu interesów

Rosja będzie gotowa do dialogu z Polską, jednak Polska powinna zrozumieć, iż dialog jest możliwy tylko na podstawie wzajemnego uwzględniania interesów, a nie na podstawie „dyktowania czegoś” Rosji – oświadczył w poniedziałek szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Minister zarzucił Polsce, iż wpisała Rosję „do kategorii wrogów”. „Nie będziemy odpowiadać wzajemnością” – dodał. Oświadczył, że w Polsce rozpowszechniana jest – jak to ujął – „rusofobia” „w charakterze idei narodowej”.

O stosunkach z Polską Ławrow wypowiadał się na konferencji prasowej podsumowującej działania dyplomacji rosyjskiej w 2017 r.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl