S. Karczewski: w najbliższych dniach spotkanie z ministrem Muchą ws. referendum

W najbliższych dniach spotkam się z pełnomocnikiem prezydent ds. referendum konstytucyjnego Pawłem Muchą; przed 3 maja dojdzie do intensywnych spotkań na różnym szczeblu; najważniejsza kwestia to dobre sformułowanie pytań w referendum – podkreślił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Stanisław Karczewski był pytany na środowym briefingu prasowym o sprawę referendum konstytucyjnego zaproponowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Marszałek Senatu odparł, że dawno nie widział się z wiceszefem Kancelarii Prezydenta, pełnomocnikiem prezydenta ds. referendum Pawłem Muchą ze względu na przygotowania do kongresu PiS oraz obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

„Myślę, że w najbliższych dniach spotkam się z panem ministrem i będę rozmawiał, wszystkie wersje są możliwe. Najważniejsze są kwestie chyba pytań, dobrego sformułowania pytań” – powiedział Stanisław Karczewski.

Podkreślił, że w Senacie jest możliwość „decyzji zero-jedynkowej”, czyli przyjęcie albo odrzucenie wniosku prezydenta o przeprowadzenie referendum.

„Nie możemy zmieniać daty (referendum), nie możemy zmieniać pytań, więc te konsultacje są oczywiste, są naturalne i będziemy się kontaktować i konsultować. Jestem przekonany, że przed 3 majem dojdzie do intensywnych spotkań na różnym szczeblu” – zapowiedział marszałek Senatu.

Prezydent ogłosił swoją inicjatywę przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w konstytucji podczas ubiegłorocznych uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Chciałby, aby odbyło się ono w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – 11 listopada 2018 r., albo trwało dwa dni – 10 i 11 listopada.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl