fot. twitter.com

S. Kaleta: W reprywatyzacji przy Skaryszewskiej 11 uczestniczyło kilku kuratorów starszych osób

W reprywatyzacji kamienicy przy Skaryszewskiej 11, uczestniczyło pięciu albo sześciu kuratorów starszych osób – poinformował członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta. Komisja weryfikacyjna zajmie się sprawą tej nieruchomości na Pradze pod koniec stycznia (30.01).

Sebastian Kaleta zapowiedział, że komisja będzie chciała wyjaśnić, „jak można zreprywatyzować kamienicę, mimo, że wobec niej nie są zgłaszane pełne roszczenia”.

Podczas rozprawy komisja będzie też weryfikować zastrzeżenia mieszkańców Skaryszewskiej 11 do postępowania nowych właścicieli kamienicy.

– Cała procedura reprywatyzacji z udziałem kuratorów udała się pomyślnie i nieruchomość została zreprywatyzowana. Po reprywatyzacji mieszkańcy skarżą się, iż doszło w tej kamienicy do procederu czyszczenia (…). Różnego typu zachowaniami (chciano) skłonić mieszkańców do tego, żeby wyprowadzili się z kamienicy, żeby ta mogła być następnie drożej sprzedana. Będziemy analizować oczywiście kwestię postawy Ratusza, ponieważ w tej sprawie mieszkańcy pisali wielokrotnie do odpowiednich władz miejskich, by przyjrzały się sprawie i zainterweniowały. Z informacji, którą uzyskała Komisja, wiele wskazuje na to, że te pisma pozostały bez odpowiedzi w postaci interwencji, dlatego też wezwaliśmy burmistrza Pragi Południe – tłumaczy Sebastian Kaleta.

Sprawa reprywatyzacji nieruchomości przy Skaryszewskiej 11 będzie to drugą, którą komisja weryfikacyjna zajmie się w 2018 r.

W grudniu ubiegłego roku Sebastian Kaleta podkreślał, że komisja zdecydowała się zbadać sprawę, ponieważ prosili o to mieszkańcy i radni z Pragi Południe. Mieszkańcy skarżą się na sytuację w budynku po reprywatyzacji, a ponadto w sprawie pojawia się wątek kuratorów.

Komisja weryfikacyjna od ub.r. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

RIRM

drukuj