fot. twitter.com

S. Kaleta: Komisja jest w posiadaniu o wiele dalej idących informacji nt. wiedzy, którą powinna posiadać HGW

Komisja weryfikacyjna posiada o wiele dalej idące informacje na temat wiedzy, którą – według dokumentów – powinna posiadać Hanna Gronkiewicz-Waltz w sprawie stołecznej reprywatyzacji – powiedział mec. Sebastian Kaleta. Członek komisji w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja odniósł się do publikacji tygodnika „Do Rzeczy”.

Tygodnik dotarł do dokumentów, z których wynika, że Hanna Gronkiewicz-Waltz wiedziała o kulisach przejęć atrakcyjnych gruntów w stolicy przez aresztowanych już handlarzy roszczeń, m.in. Macieja M. i Andrzeja M. Pod częścią dokumentów istnieje podpis prezydent stolicy.

Komisja jest w posiadaniu o wiele dalej idących informacji na temat wiedzy, którą – według dokumentów – powinna posiadać Hanna Gronkiewicz-Waltz o procesie reprywatyzacji. Dlatego komisja konsekwentnie wzywa ją przed swoje oblicze, żeby w pełni wyjaśnić zakres obiegu informacji dot. reprywatyzacji w zarządzanym przez nią Ratuszu. Informacje tygodnika „Do Rzeczy” są jak najbardziej wiarygodne – wskazał członek komisji mec. Sebastian Kaleta.

Komisja weryfikacyjna od początku swojej działalności chce, by prezydent stolicy zeznawała ws. warszawskiej reprywatyzacji. Ta jednak odmawia stawienia się przed komisją. Z tego powodu nałożono na nią już kilkanaście tysięcy złotych grzywny. Kolejną karę – w łącznej wysokości 19 tys. zł – może otrzymać, gdy nie stawi się na czwartkowe posiedzenie komisji.

Całą rozmowę z mec. Sebastianem Kaletą z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]

RIRM

drukuj