fot. twitter.com

W Rzeszowie odbędą się uroczystości przyjęcia nowych żołnierzy WOT

W Rzeszowie odbędą się dziś i jutro uroczystości inaugurujące przyjęcie do służby nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Do WOT włączona zostanie grupa pięciuset żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w niedzielę złożą przysięgę na rzeszowskim rynku. Obchody będą połączone ze 104. rocznicą urodzin patrona Brygady płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”.

O szczegółach uroczystości mówi porucznik Witold Sura, oficer prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– O godzinie 16.00 w kościele św. Józefa na Staromieściu odbędzie się uroczysta Msza św. dla żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, którzy będą 26 listopada o godzinie 12.00 składać na rynku rzeszowskim uroczystą przysięgę. Ta Msza św. jest poświęcona również urodzinom naszego patrona płk. Cieplińskiego, który urodził się 26 listopada 1913 roku. Później odbędzie się przemarsz pod pomnik Żołnierzy Wyklętych na aleję płk. Łukasza Cieplińskiego i tam jest uroczysty capstrzyk – wyjaśnia Witold Sura.

Jutro na rzeszowskim rynku odbędzie się natomiast uroczystość złożenia przysięgi. Nowi żołnierze będą ślubować wierność ojczyźnie na sztandar bojowy  żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Rzeszów.

Jest to już 22. ceremonia złożenia przysięgi przez żołnierzy WOT w Polsce. Aktualnie w tym rodzaju sił zbrojnych służy ponad 7 tys. żołnierzy; z czego ponad tysiąc stanowią żołnierze zawodowi

RIRM

drukuj