fot. PAP/Darek Delmanowicz

Rzeszów: Ruszył proces byłych dyrektorów sądów

W Rzeszowie ruszył proces byłych dyrektorów sądów z apelacji krakowskiej i wrocławskiej oskarżonych o przyjęcie dużych sum pieniędzy.  To jeden z wątków śledztwa dotyczącego przywłaszczenia prawie 30 mln zł na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Na ławie oskarżonych zasiadło 10 osób. To były dyrektor Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, a także 4 byłych dyrektorów sądów okręgowych w Kielcach, Tarnowie, Nowym Sączu i Krakowie oraz 5 byłych dyrektorów sądów rejonowych w Zakopanem, Oświęcimiu, Wadowicach, Chrzanowie i w Olkuszu.   Wszyscy oskarżeni są o przyjmowanie łapówek od kilku do kilkuset tysięcy złotych. W sumie to ok. 867 tys. zł. To jeden z wątków śledztwa dotyczącego przywłaszczenia prawie 30 mln zł na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie.  Jawność procesu  została wyłączona. Wnioskował o to prokurator.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl