ot. PAP/EPA

Rzecznik wojskowy Ukrainy: Wyzwoliliśmy tereny w okolicach miejscowości Robotyne i Werbowe

Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły w środę tereny w okolicach ważnych miejscowości Robotyne i Werbowe – poinformował w czwartek Ołeksandr Sztupun, rzecznik ukraińskich sił na kierunku taurydzkim, tj. w obwodzie zaporoskim i zachodniej części obwodu donieckiego.

Rzecznik przekazał, że ukraińskie wojska wyzwoliły terytorium na południe od Robotynego i na zachód od Werbowego – pisze Ukrinform.

Również w czwartek ukraińskie MSW poinformowało o zawieszeniu flag Ukrainy w dwóch wsiach w tzw. szarej strefie obwodu charkowskiego. Dotychczas, po wyzwoleniu miejscowości spod rosyjskiej okupacji, wejście do nich było niemożliwe ze względu na zaminowanie terenu. Chodzi o miejscowości Strojiwka i Topoli przy granicy z Rosją.

Ukraińska armia potwierdziła 28 sierpnia wyzwolenie ważnej strategicznie miejscowości Robotyne.

„Otwiera nam to drogę w kierunku Tokmaku, a następnie do Melitopola i granicy z Krymem” – powiedział dzień później szef MSZ Ukrainy, Dmytro Kułeba.

W ocenie wielu zachodnich obserwatorów, m.in. ekspertów amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną (ISW), zdobycie Robotynego może umożliwić Ukraińcom kontynuowanie natarcia na mniej zaminowanym, łatwiejszym do pokonywania terenie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl