fot. facebook.com

Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego: Nie wszystkie pieniądze zostały przekazane przez samorządy mieszkańcom naszego województwa poszkodowanym w nawałnicy

Samorządy w województwie kujawsko–pomorskim nie dostarczyły jeszcze blisko 14 mln zł dotkniętym w wyniku sierpniowej nawałnicy. Rzecznik wojewody Adrian Mól poinformował portal Radia Maryja, że środki rządowe zostały natychmiastowo przekazane na konta urzędów, ale niektóre z gmin nie są w stanie ich wydatkować. 

– Żnin czy Koronowo dają sobie radę z przekazywaniem środków do mieszkańców, inne gminy już nie tak bardzo. Pan wojewoda już kilkukrotnie apelował do samorządowców, aby te środki wydatkować w szybszy sposób – powiedział Adrian Mól.

Rzecznik wojewody Mikołaja Bogdanowicza podał, że najbardziej poszkodowaną przez sierpniową nawałnicę jest gmina Soszno.

– Na jej koncie jest blisko 3 mln 300 tys. zł, a to znacząca kwota jeszcze zalegająca na koncie gminy. Samorządy, które sobie nie radzą to też Gostycyn i Kęsowo. Na ich kontach znajdują się odpowiednio: 2 mln 500 tys. zł oraz 2 mln 100 tys. zł – podkreślił rzecznik.

Adrian Mól zaznacza, że do tej pory wojewoda kujawsko–pomorski przekazał ok 45 mln zł pokrzywdzonym gminom.

– Staramy się wspomagać najbardziej poszkodowane samorządy i te, które sobie nie radzą poprzez pomoc pracowników służb gmin, które nie zostały dotknięte przez nawałnicę – poinformował rzecznik wojewody Adrian Mól.

RIRM

drukuj