fot. PAP/Jakub Kamiński

Warszawa: zalane ulice w stolicy po poniedziałkowych nawałnicach

Burze, które pojawiły się nad Warszawą w poniedziałek po południu skutkowały licznymi utrudnieniami na warszawskich drogach. Na największych ulicach woda uszkodziła sygnalizacje świetlne.

Jak przekazał PAP rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich Mikołaj Pieńkos, problem dotyczy wielu warszawskich ulic, ale największe utrudnienia dotyczą skrzyżowań: Doliny Służewieckiej z Aleją Wilanowską, Świętokrzyskiej z Marszałkowską, Broniewskiego z Reymonta, Alei Niepodległości z Woronicza oraz Ronda ONZ.

„W tych miejscach sygnalizacja świetlna została uszkodzona. Na miejsce wyruszyły ekipy naprawcze, nie jest to skomplikowane, ale osuszenie kabli trochę zajmuje” – wyjaśnił.

W poniedziałek w województwie mazowieckim obowiązują ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia przed burzami z gradem, wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W większej części Mazowsza prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie w przypadku kumulacji opadów do 60 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może padać grad.

IMGW podniosło dla niektórych powiatów poziom ostrzeżenia do najwyższego trzeciego stopnia. Obowiązuje on obecnie w Warszawie oraz powiatach: legionowskim, wołomińskim, mińskim, grójeckim, otwockim, garwolińskim, kozienickim, piaseczyńskim, zwoleńskim i lipskim.

Wiadomości z ostrzeżeniami, do mieszkańców zagrożonych miejsc, wysłało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzega w nich m.in. przed nocnymi ulewami i burzami.

PAP

drukuj