Rzecznik rządu: w sprawie Biełsatu zostanie wypracowana nowa formuła

W najbliższym miesiącu nie będzie żadnych zmian ws. telewizji Biełsat, w tym czasie zostanie wypracowana nowa, kompromisowa formuła działania telewizji – powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak poinformował, premier Beata Szydło rozmawiała w tej sprawie z dyrektor stacji.

Premier spotkała się z szefową Biełsatu Agnieszką Romaszewską w celu omówienia zasad funkcjonowania telewizji Biełsat, jej organizacji i struktury w przyszłości – powiedział PAP w czwartek Bochenek.

„Ustalono, że przez najbliższy miesiąc nie będzie żadnych zmian, a jednocześnie ma to być czas poświęcony na wypracowanie nowej, kompromisowej formuły działania telewizji” – podkreślił.

„Warto również zwrócić uwagę, że celem działania ministra SZ Witolda Waszczykowskiego nigdy nie był zamiar likwidacji tego kanału” – dodał rzecznik rządu.

„Pani premier jest przekonana, że przy dobrej woli każdej ze stron uda się stworzyć takie warunki pracy telewizji, które będą akceptowalne dla wszystkich z uwzględnieniem interesów widzów telewizji Biełsat” – zaznaczył.

MSZ planowało zmniejszenie budżetu Biełsatu o ponad dwie trzecie – z 17 mln zł do 5 mln zł – informowała wcześniej PAP szefowa stacji.

PAP/RIRM

drukuj