fot. PAP/Rafał Guz

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: Poza trzema województwami – śląskim, łódzkim i wielkopolskim – mówimy o spadku liczby zachorowań na Covid-19

Poza trzema województwami – śląskim, łódzkim i wielkopolskim – mówimy o spadku liczby zachorowań na Covid-19 – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Resort zdrowia odnotował dziś rano blisko 130 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Dwie kolejne osoby nie żyją.

– Na ten wynik głównie rzutuje nadal Śląsk – 69 nowych przypadków. W dużej mierze są to rodziny górników, które były testowane w kwarantannie, więc nie ma obaw o zakażanie, o transmisję poziomą w społeczeństwie, ponieważ to są testy wśród rodzin przebywających w kwarantannie, więc te osoby nie mogły zakażać innych osób – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

– Kończymy testować ostatnią z kopalń, tam będziemy mieli też trochę wyników dodatnich, ale tu już ognisk dużych nie ma. Bardzo istotna rzecz – te ogniska na Śląsku zostały już zamknięte. Teraz rzutują na te wyniki głównie rodziny, testowane w granicach od 800 do 1200 testów dziennie, testów wśród rodzin przebywających w kwarantannie – zaznaczył rzecznik resortu zdrowia.

– Poza trzema województwami, czyli Śląsk, łódzkie, wielkopolskie, mówimy tak naprawdę o spadku liczby zachorowań. W pozostałych województwach mamy spadki. Wyniki w tych trzech województwach są wyższe, ale liczymy, że od przyszłego tygodnia wyniki w tych województwach też zaczną spadać i ta tendencja wszędzie będzie wyglądała podobnie – wskazał Wojciech Andrusiewicz.

 

TV Trwam News

drukuj