fot. PAP/Rafał Guz

Rzecznik Min. Zdrowia: W najbliższych dniach można spodziewać się odnotowania setek przypadków zakażenia koronawirusem w kopalni Zofiówka

Utrzymuje się trudna sytuacja na Śląsku. W najbliższych dniach resort zdrowia będzie notował setki przypadków w kopalni Zofiówka – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

– Większość tych przypadków to są nadal rodziny górników wymazywane w kwarantannie. Jest też oddział wewnętrzny jednego ze szpitali na Śląsku, ale tam ognisko jest wygaszone, tam są zaraportowane wcześniejsze wymazy. Dzisiaj więc tak naprawdę mówimy o rodzinach – podkreśla Wojciech Andrusiewicz.

– W najbliższych dniach będziemy w raportach – być może już dzisiaj popołudniu – górników z Zofiówki. Tam została zamknięta dość duża pierwsza tura badań prowadzona na dwóch turach, które pracowały w kopalniach, nie spotykając się ze sobą. Na pewno w ciągu dwóch-trzech dni będą raportowane przypadki zakażeń z Zofiówki. Tych zakażeń może być kilkaset. Dobre informacje z kopalni Ziemowit – ponad tysiąc wymazów i zero osób zakażonych. Widzimy więc, że kopalnia kopalni nierówna – wskazuje rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

TV Trwam News

drukuj