fot. twitter.com

Rzecznik LOT: Od niedzieli 4 tys. Polaków wróciło do domu w ramach operacji #LOTdoDomu

Od niedzieli już 4 tys. Polaków wróciło do domu dzięki rządowej operacji #LOTdoDomu – poinformował w radiowej Jedynce rzecznik polskiego przewoźnika Michał Czernicki.

„Chcemy aby Polacy wracali do domu. (…) Od niedzieli, czyli praktycznie w ciągu dwóch dni powróciło do kraju już 4 tys. osób, w prawie 25 rejsach” – powiedział.

„To bardzo duża liczba zważając na fakt, że cała akcja została ogłoszona w sobotę wieczorem, a w niedzielę rano poleciał już pierwszy samolot” – dodał.

Podkreślił, że w historii lotnictwa nie było takiej sytuacji, by kraje zamykały tak szybko swoje przestrzenie powietrzne, a samoloty praktycznie przestały latać.

Rzecznik poinformował, że na pokładach samolotów LOT-u zachowywane są wszelkie niezbędne środki ostrożności.

„Każdy z pracowników LOT-u, który leci rejsem w ramach operacji #LOTdoDomu wyposażony jest w specjalną profesjonalną maskę. (…) Do tego wszyscy członkowie personelu pokładowego mają rękawiczki, a na pokładzie jest specjalny żel dezynfekujący” – powiedział Czernicki.

„Dodatkowo, każda szefowa personelu pokładowego posiada termometr i jeżeli stwierdzi, że wsiadający pasażer ma(podwyższoną – PAP)temperaturę, może być chory, to może odmówić wykonania rejsu takiej osobie” – dodał.

Michał Czernicki poinformował, też że posiłki podawane w samolotach zapakowane są w jednorazowe opakowania.

PAP

drukuj