fot. PAP/Zbigniew Meissner

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Premier Mateusz Morawiecki podsumował cztery lata działania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Szef rządu przebywał na Śląsku, gdzie towarzyszył mu minister infrastruktury.

Pieszo, samochodem, czy rowerem – z polskich dróg korzysta każdy obywatel.

Infrastruktura musi być doinwestowana. Dzięki inicjatywie rządu PiS i stworzeniu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ostatnich latach tak się dzieje – powiedział Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

Od 2019 r. w Polsce przeprowadzonych zostało 12 tys. inwestycji, które mają poprawić jakość i  bezpieczeństwo polskich dróg.

Mamy ponad 18 tys. km dróg: nowych, wybudowanych, zmodernizowanych bądź wyremontowanych – podkreślał premier Mateusz Morawiecki.

Do realizacji tych  inwestycji angażowane są polskie firmy.

Małe, średnie przedsiębiorstwa z powiatów, gmin, gdzie realizowane są inwestycje drogowe przy dużym wsparciu środków rządowych – wskazywał Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg cały czas jest wzmacniany i rozwijany o nowe komponenty. Pierwotnie miał dotyczyć dróg gminnych i powiatowych. Został jednak poszerzony np. o wsparcie na rzecz obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich. Tylko na ten cel do tej pory przeznaczonych zostało ponad 2 mld 500 mln złotych.

Fundusz nie jest działaniem akcyjnym. Jest systemowym rozwiązaniem, zaprogramowanym do 2030 roku. Cieszymy się, że samorządy tak mocno korzystają z tego programu – mówił Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

W tym roku rządowe wsparcie uzyska 1780 zadań, w tym 538 powiatowych i 1242 tysiąc dwieście czterdzieści dwa gminnych.

Będziemy dalej realizowali nasze inwestycje, bo nie ma dla nas podziału na Polskę A, Polskę B – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Łącznie w latach 2019-2022 na budowę, przebudowę lub remont dróg samorządowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg popłynęło prawie 13 mld złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl