fot. https://twitter.com/ITD_gov

Projekt edukacyjny GITD: „Szanuj zasady, chroń życie”

W Areszcie Śledczym w Lublinie odbywają się dziś zajęcia dla młodzieży w ramach projektu „Szanuj zasady, chroń życie”. O szczegółach mówili na konferencji Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur i wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski.

W ramach inicjatywy młodzież spotyka się z osobami skazanymi za przestępstwa komunikacyjne oraz poznaje przepisy i zasady ruchu drogowego.

Zajęcia z uczniami odbywają się nie w szkolnej ławce, ale za więziennymi kratami. Projekt realizują Inspekcja Transportu Drogowego i Służba Więzienna.

Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur, podkreślił, że kilka sekund nieuwagi za kierownicą może zmienić całe życie.

Młodzi kierowcy w grupie 18-24 lata powodują dużą liczbę wypadków. Brawura, niedoświadczenie to główna przyczyna wypadków. Młodzi ludzie, którzy wchodzą w życie, przez chwilę nieuwagi lub wybryk mogą zmarnować sobie życie. Spotkania z osadzonymi mają uświadomić młodzież o konsekwencjach, które grożą za chwilę beztroski – powiedział szef ITD.

Wiceminister Marcin Romanowski wskazał, że obecnie ok. 6,5 tys. osadzonych to osoby, które popełniły przestępstwa drogowe. Chodzi m.in. o jazdę pod wpływem alkoholu, bez uprawnień czy spowodowanie wypadku.

RIRM/TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl