Rząd zajmuje się projektem noweli ws. OZE

Po godzinie 10 rozpoczęło się posiedzenie rządu. Jednym z tematów posiedzenia jest projekt noweli o Odnawialnych Źródłach Energii.

Celem nowelizacji jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska. Ma to się stać poprzez efektywne i racjonalne wykorzystanie OZE. Projekt noweli pozwala wykorzystywać do celów energetycznych produkty uboczne lub pozostałości z rolnictwa czy przemysłu.

Nowelizacja ustawy o OZE przywraca możliwość jednolitego opodatkowania elektrowni wiatrowych. Podatek od nieruchomości będzie się naliczać jedynie od części budowlanej, tak jak to przewidują przepisy ogólnobudowlane. Minister energii Krzysztof Tchórzewski zaznaczył, że projekt likwiduje potencjalne kolizje polskich przepisów dotyczących energetyki wiatrowej z prawem europejskim.

Zmienione też będą przepisy przewidujące, że w momencie wejścia w życie poprzedniej nowelizacji, inwestorzy mieli trzy lata na dokończenie rozpoczętych budów.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl