fot. twitter.com

Rząd zajmie się projektem ustawy w sprawie trzynastych i czternastych emerytur

Projekt ustawy w sprawie trzynastych i czternastych emerytur znalazł się w wykazie prac rządu. Rozwiązania te mają zostać przyjęte do końca tego roku. Wypłata dodatkowych emerytur była jedną z obietnic PiS przed wyborami parlamentarnymi. O takim rozwiązaniu mówił także premier Mateusz Morawiecki podczas swojego exposé.

Projekt ustawy wprowadza coroczną wypłatę dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego w wysokości najniższej emerytury. Ponadto dodatkowa jednorazowa emerytura ma być wypłacona w 2021 r.

To realizacja naszych obietnic oraz wyraz solidarności z seniorami – mówi senator PiS Jan Maria Jackowski.

– To jest realizowanie zobowiązań, które zostały podjęte w toku kampanii wyborczej i to jest fragment naszej polityki solidarnej szczególnie w stosunku do seniorów, a więc tych osób, które w tej chwili często są w nienajlepszej sytuacji materialnej i ten postulat, aby takie dodatkowe świadczenie, które de facto poprawiło sytuację materialną tego środowiska, stąd jest to powszechnie oczekiwany postulat, który nasz rząd realizuje – zaznacza senator Jan Maria Jackowski.

Dziś z kolei rząd ma się zająć projektem ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Jej celem jest wzmocnienie zarządzania rozwojem Polski na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym.

W planach jest także praca nad projektem rozporządzenia dotyczącego wynagrodzeń funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl