Rząd rozważy petycję o „500+” dla kobiet w ciąży

Ponad 21 tys. osób podpisało się pod petycją ws. włączenia do programu „Rodzina 500+” kobiet, które oczekują na narodziny dziecka. W szczególności autorzy petycji chcą, aby z programu mogły skorzystać matki, które dowiedziały się, że ich dziecko jest chore.

Petycja trafiła także na biurko premier Beaty Szydło. Propozycję popiera część posłów Prawa i Sprawiedliwości. Resort rodziny ma rozważyć tę propozycję za kilka miesięcy.

Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Polska, która jest autorką petycji wskazuje, że kobiety, które mają urodzić chore dzieci są pod wielką presją. Matka, musi mieć zapewnioną m.in. odpowiednią terapię – tłumaczy.

– W wypadku „500+” ma to wymiar psychologiczno-społeczny, ale ma również wymiar praktyczny i nie jest takim wielkim kosztem. W Polsce rodzi się kilkanaście tysięcy chorych dzieci. Wielu rodziców boryka się z tym problemem samemu. Jak dziecko się urodzi, to pomija się ten problem. Zwróciliśmy się w tej sprawie do pani premier podkreślając, że dla tych rodziców ta pomoc jest niewystarczająca i objęcie „500+” właśnie w tych najtrudniejszych przypadkach byłoby takim niesłuchanym gestem, wobec tych rodzin, dzieci i w ogóle wobec ochrony życia – podkreśliła Ewa Kowalewska.

Z wyliczeń jakie przedstawiła „Rzeczpospolita” wynika, że świadczenie wpłacane przez dziewięć miesięcy kosztowałoby od 800 mln do 900 mln zł.

Petycję ws. włączenia do programu „Rodzina 500+” kobiet w stanie błogosławionym można podpisać na stronie www.citizengo.org.

Wczoraj rząd podsumował trzy miesiące funkcjonowania programu Rodzina 500 +. Do polskich rodzin trafiło prawie 5 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl