fot. PAP/Marcin Obara

Min. M. Maląg: Propozycje opozycji dot. waloryzacji 500 Plus to marne kopie rozwiązań zaproponowanych przez PiS

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, powiedziała, że propozycje opozycji dotyczące waloryzacji świadczenia 500 Plus są jedynie marnymi kopiami tego, co Prawo i Sprawiedliwość już zaproponowało.

PSL proponuje waloryzację świadczenia wyłącznie dla rodziców pracujących. Lewica chce, by 800 plus trafiło do najbardziej potrzebujących, co też powinno być zależne od dochodu.

Z kolei PO chce, aby wyższe świadczenie trafiło do rodzin już od 1 czerwca. Dziś Klub KO ma złożyć w Sejmie własny projekt ustawy ws. waloryzacji 500 Plus.

Minister Marlena Maląg, odnosząc się do pomysłów opozycji, przypomniała, że poprzednie rządy PO-PSL nic nie zrobiły dla polskich rodzin, a dziś kopiują pomysły PiS.

– Te propozycje, które są przedstawiane, to są marne kopie tego, co PiS już zaproponowało. Dziś Donald Tusk mówi, że (800 Plus powinno być wypłacane- red.) od 1 czerwca. Szkoda tylko, że przez 8 lat rządów PO i PSL-u nie była prowadzona polityka prorodzinna. My to rozpoczęliśmy historycznym programem, pokazując zmianę filozofii. W tabelkach, które są związane z budżetem, mamy wydatki inwestycyjne i wydatki bieżące. My wydatki na rodzinę traktujemy jako wydatki inwestycyjne, bo to jest przyszłość Polski – zaznaczyła Marlena Maląg.   

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wskazał, że słowa Donalda Tuska o waloryzacji 500 Plus nie mają żadnej wiarygodności. Przypomniał, że lider PO kpił sobie z programu 500 Plus.

PiS chce, aby świadczenie 800 Plus obowiązywało od 1 stycznia przyszłego roku. Rząd jego realizację przeznaczyć ma dodatkowe 24 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl