Rząd przygląda się sprzedaży PKP Energetyka

Jeżeli okaże się, że transakcja odbyła się niezgodnie z prawem, prywatyzacja zostanie cofnięta – informuje „Nasz Dziennik”.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa powołało dwa zespoły, które analizują cały proces sprzedaży PKP Energetyka. Mają one przygotować niezależne opinie na temat transakcji. Wnioski powinny zostać ogłoszone za kilka tygodni.

To dobra decyzja – ocenia Leszek Miętek, przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych. Zaznacza, że prywatyzacja Energetyki może się odbić negatywnie na całym rynku kolejowym, podobnie jak sprzedaż TK Telekom.

Prywatyzacja TK Telecom była też według uzasadnienia pani minister Marii Wasiak zrobiona po to, żeby firmę dokapitalizować natomiast ta firma w tej chwili jest drenowana. Podobna sytuacja związana jest także z prywatyzacją energetyki i bardzo dobrze, że taka komisja działa i mam nadzieję, że pokaże błędy, które popełniono przy prywatyzacji – powiedział Leszek Miętek.

W ubiegłym roku decyzją koalicji PO-PSL, PKP Energetyka została sprzedana funduszowi inwestycyjnemu CVC Capital Partners z Luksemburga. Posłowie PiS-u wnioskowali o unieważnienie tej transakcji.

PKP Energetyka to czwarty największy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce.

RIRM

drukuj