Rząd nadal o prywatyzacji lasów

Rząd Donalda Tuska planuje zasilenie budżetu środkami z Lasów Państwowych. Rozważa się prywatyzację części lasów. Możliwe, że zostanie wprowadzone opodatkowanie transakcji drzewem.

 

Z podatku zwolnione byłyby pieniądze, które wpływają na fundusz leśny, co gwarantowałoby trwałość i ciągłość gospodarki leśnej.

Dariusz Bąk członek komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa ostrzega, że takie pomysły mogą doprowadzić do   destabilizacji lasów państwowych i handlowania nimi.


Pobierz Pobierz

Według źródeł zbliżonych do rządu rozważane są dwie koncepcje: dodatkowy podatek, albo sprzedaż części lasów.

Jak dodaje Dariusz Bąk, taki pomysł doprowadzi do handlu lasami co z kolei źle wpłynie na wydolności lasów państwowych a w konsekwencji do ich przejęcia.


Pobierz Pobierz

 

Polecamy

Nasze Lasy Państwowe zagrożone prywatyzacją (słuchaj)

Ratujmy Polskie Lasy Państwowe (słuchaj)

Walka o obronę Polskich Lasów Państwowych (słuchaj)

Prywatyzacja Polskich Lasów Państwowych (słuchaj)

Brońmy polskich Lasów Państwowych (czytaj)

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl