fot. PAP/Andrzej Lange

Rząd ma dziś zaprezentować kalendarz szczepień na COVID-19 na pierwszy kwartał 2021 roku 

Jeszcze dzisiaj rząd ma zaprezentować szczegółowy kalendarz szczepień na pierwszy kwartał bieżącego roku. 25 stycznia ruszają szczepienia grupy pierwszej.

Od piątku na szczepienie będą mogli umawiać się seniorzy powyżej 80. roku życia. Tydzień później ruszą zapisy na szczepienia dla osób starszych, które mają już co najmniej 70 lat.

– 25 stycznia rozpoczniemy szczepienie grupy pierwszej. Zaczniemy od seniorów powyżej 70. roku życia. Dziś zaprezentujemy kalendarz dostaw i w związku z tym kalendarz szczepień tygodniowych do końca marca, do końca pierwszego kwartału – wyjaśnił minister Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.

Kalendarz, jaki dziś będzie zaprezentowany to dokładny harmonogram, kto i kiedy zostanie zaszczepiony. Dotyczy on pierwszego kwartału.

– Oczywiście nie powiemy, w jakim punkcie, w którym miejscu te osoby będą zaszczepione, bo tych punktów po 25 stycznia będzie ponad 6 tys. Natomiast pokażemy, ile w skali Polski każdego tygodnia będzie szczepionych osób – powiedział Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii Premiera poinformował, że w planach jest uruchomienie specjalnie zorganizowanego transportu dla osób, które będą miały problem z dotarciem na szczepienie. Ponadto, gminy mają udostępnić infolinię, pod którą dzwoniąc, będzie można uzyskać informacje o szczepieniach.

TV Trwam News

drukuj