Ruszyły prace nad Kartą Dużej Rodziny w Elblągu

Ruszyły prace nad stworzeniem w Elblągu „Karty Dużej Rodziny”. Dziś w Urzędzie Miejskim spotkał się zespół mający opracować regulamin jej przyznawania i przygotować stosowną uchwałę, która może być poddana pod głosowanie Rady Miejskiej jeszcze w listopadzie. Sama karta powinna wejść wżycie już w styczniu 2014 roku.

Prace zespołu mającego opracować Kartę rozpoczął Marek Pruszak wiceprezydent Elbląga. Natomiast poddany pod szeroką dyskusję projekt uchwały i regulamin przyznawania Karty przedstawili pracownicy Departamentu Społecznego.Przedstawione dziś pomysły uzupełnią regulamin i projekt uchwały.

Karta ma promować i kształtować pozytywny wizerunek dużych rodzin, poprawić ich warunki życia, zwiększyć szanse rozwojowe dzieci i młodzieży wychowujących się w dużych rodzinach.

Zgodnie z regulaminem „Karta Dużej Rodziny” przyznawana będzie rodzinom zamieszkałym w Elblągu z trójką lub większą ilością dzieci. Wśród planowanych ulg są te dotyczące zniżek w komunikacji miejskiej i strefie płatnego parkowania, zniżki w żłobkach i przedszkolach, ulgi związane z udziałem w wydarzeniach kulturalnych i sportowych oraz wspieranie rodzin wielodzietnych w organizacji dzieciom letniego i zimowego wypoczynku.

W skład zespołu wchodzą m.in. Marek Pruszak wiceprezydent Elbląga, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Departamentów Społecznego, Edukacji, Kultury i Sportu, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. To właśnie od tych departamentów płynęły propozycje zniżek w poszczególnych dziedzinach życia miasta. Do Programu „Karta Dużej Rodziny”, poprzez zawarcie stosownego porozumienia, mogą przystąpić również podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

 

Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu/RIRM

drukuj